Powierzchnie kostek brukowych – czym się różnią i jakie efekty pozwalają uzyskać?

thumb

Betonowe kostki brukowe stwarzają wręcz nieograniczone możliwości układania atrakcyjnych i funkcjonalnych nawierzchni. 

Oferta tych produktów zadziwia nie tylko bogactwem kształtów, rozmiarów czy kolorów,  ale też zróżnicowanymi fakturami, które często decydują o ostatecznym efekcie wizualnym. Czym różnią się poszczególne rodzaje powierzchni kostek i który z nich wybrać, by otrzymać pożądany styl wykończenia?

quadra

Do wyboru, do koloru

Jeśli zależy nam na stworzeniu powierzchni mieniącej się różnymi barwami, w której podkreślona zostanie struktura kamienia naturalnego, warto zdecydować się na kostki płukane. Znajdziemy je w grupie Libet Decco Elegante. Specjalna technologia produkcji, polegająca na wypłukiwaniu pod ciśnieniem drobin betonu z wierzchniej warstwy kostki, pozwala na wyeksponowanie grubszych ziaren szlachetnych kruszyw. Ciekawy efekt wizualny osiągniemy także przy użyciu wyrobów z linii Colormix. Zestawienie różnorodnych odcieni, uzyskane dzięki łączeniu w procesie produkcji odpowiednio zabarwionych mieszanek betonowych, tworzy na nawierzchniach intrygujące melanże kolorystyczne, które pięknie współgrają m.in. z zielenią trawnika i otaczającej roślinności. Na przeciwnym biegunie aktualnych trendów aranżacyjnych jest wyrazisty lecz stonowany dizajn rozwiązań takich, jak kostki z grupy Libet Decco Monocolor. Kompozycje złożone z jednobarwnych elementów (antracytowy, biały, popielaty) doskonale wpisują się w dzisiejsze zamiłowanie do minimalizmu, tworząc harmonijne uzupełnienie dla nowoczesnej architektury.

innovatio

qubo

akropol

Wiele produktów, różna stylistyka

Miłośnikom klasyki i uroku staromiejskiego bruku polecić można z kolei kostki postarzane, np. z linii Libet Decco Antico. Sięgając po produkty o nierównych krawędziach, z rysami i pęknięciami niczym z antycznych traktów, stworzymy we własnym ogrodzie klimatyczny zakątek. Materiałem chętnie wybieranym do tworzenia ścieżek ogrodowych są także szlachetne kostki brukowe o śrutowano-szczotkowanej powierzchni. Dostępne w grupie Libet Decco Aspero, dzięki chropowatej fakturze gwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania, a jednocześnie nadają nawierzchni oryginalny wygląd. Ich niebanalny urok wzbogaci zarówno klasyczne, jak i nowoczesne przestrzenie.

Niezależnie od tego, na jaki materiał nawierzchniowy się zdecydujemy, musimy pamiętać, by był on nie tylko estetyczny, ale też funkcjonalny i trwały. Wszystkie te cechy posiadają szlachetne kostki brukowe Libet Decco. 

stwórz wizytówkę
swojej firmy

Serwis Brukarze.pl to najszybciej rozwijająca się w Polsce baza brukarzy i firm świadczących usługi brukarskie.

Jesteś brukarzem? Załóż konto, aby czerpać korzyści z obecności w serwisie Brukarze.pl.

Załóż swoje konto dzyndzel

Dzięki otwartej, stale powiększającej się bazie firm brukarskich, serwis Brukarze.pl jest platformą kojarzącą wykonawców nawierzchni z klientami poszukującymi profesjonalistów w swoim fachu.

Rozwijaj swój biznes, docierając do nowych klientów z całej Polski.

W serwisie Brukarze.pl możesz bezpłatnie i w prosty sposób utworzyć własną stronę z unikatowym adresem www. To ważne nie tylko wtedy, gdy nie posiadasz swojej własnej strony internetowej.

Wiarygodność serwisu Brukarze.pl zapewnia Libet - największy producent kostek nawierzchniowych premium w Polsce.

PYTANIE DO EKSPERTA